kimpaz-logo
Flag of Turkey

TR

Ana Sayfa Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli iş ortaklarımız, paydaşlarımız ve kıymetli çalışanlarımız;

1967 yılında Eminönü’nde ilk ticari hayatımıza başladığımızın üzerinden tam olarak 55 yıl geçti. O günden bugüne Kimpaz olarak hem Türk ekonomisine hem de Türk kimya sektörüne olan katkılarımızı günden günde geliştiriyor ve arttırıyoruz.

Son yıllarda dünya üzerinde yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen hem istihdam sayımızı arttırıyor hem global ağımızı genişletiyor hem de birlikte büyümeye devam ediyoruz.

Ortaya çıkan gelişmeler ışığında iş yapış şekillerimizin değişmesinden, yaşam şartlarımızı güncellenmesine, başarı kriterlerinin yeniden tanımlanmasından, bağlılık ve anlamlılığın tekrardan sorgulanmasına kadar yaşamımıza etki eden birçok başlığın değiştiğini de görüyoruz.

Tüm bu yaklaşımlardan hareketle daha bütüncül ve daha kapsayıcı bir bakış açısıyla hareket etmeyi, daha esnek ve daha adapte olabilir iş modelleri geliştirmeyi ve süreçlerimizi güncellenmiş yaklaşımla yönetmeyi amaçlıyoruz.

Hareket planlarımızın bir çıktısı olarak zorlu dönemlerde ortaya koyduğumuz başarılı finansal sonuçlar ve sektörümüzde gerçekleştirdiğimiz öncü yatırımlarla, dijital düşünmeyi, çevikliği, adaptasyon kabiliyetini ve hızı temel bir yaklaşım olarak kurumsal kültürümüze yerleştirdik.

Yakın zamanda yenilediğimiz logomuz ve mottomuz, aynı zamanda yeni bakış açımızın da en temel yansıması. 2022 yılı itibariyle odaklandığımız birçok dijital proje ve çalışmayla, küresel alanda daha güçlü olmayı ve ihracat ağımızı katma değeri yüksek bir şekilde geliştirmeyi hedefliyoruz.

Bizi bugünlere taşıyan tüm çalışanlarımıza ve iş paydaşlarımıza teşekkür ederim. Birlikte çok daha güçlü bir şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz, edeceğiz.

Şaban Filiz
Yönetim Kurulu Başkanı